Zdrowe przepisy 

Pyszny i zdrowy koktajl na śniadanie

Chcąc prowadzić zdrowy tryb życia, dzięki któremu można cieszyć się dobrym samopoczuciem, a także zgrabną sylwetką, warto pomyśleć o tym, aby w odpowiedni sposób układać pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia – śniadanie. Okazuje się, że często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak jest on istotny – dzięki odpowiedniemu śniadaniu mamy energię na cały dzień, a także unikamy podjadania. Idealną propozycją na śniadanie będzie odżywczy, energetyczny koktajl, który przygotujemy wertując zdrowe przepisy na przykład dostępne w sieci.

Jedz koktajl, ale taki, który sam przygotujesz

Swoją przygodę z koktajlami najlepiej zacząć nie od gotowych propozycji z marketu, a od samodzielnie przygotowywanych mieszanek. Jedynym urządzeniem, które jest do tego potrzebne jest blender. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że koktajle są prawdziwymi bombami witaminowymi, co jeszcze mocniej przemawia na ich korzyść.

Koktajl na bazie gruszek

Wystarczy wrzucić do blendera gruszkę, pomarańczę, truskawki, a także szpinak. Wydaje się, że to połączenie jest dość niecodzienne, ale dzięki słodkim owocom z łatwością można przemycić sporo żelaza i witamin w postaci kilku liści szpinaku. Aby całość dobrze się blendowała i miała kremową konsystencję można dodać jogurtu naturalnego lub też po prostu dolać odrobinę wody. W przygotowywanych przez nas koktajlach mogą znaleźć się owoce, warzywa, bakalie, mleko sojowe, kokosowe, a nawet zwykłe mleko krowie oraz przetwory mleczne, takie jak wszelkiego rodzaju jogurty. Ważne, aby było smacznie i zdrowo.

Pozostałe