Siłownia 

Zdrowa postawa

W XXI wieku prawidłowa postawa to coś rzadko spotykanego, przez nasz siedzący tryb życia duża część populacji ma problemy z kręgosłupem.
Dzięki siłowni można nad tym pracować i poprawiać to, sam fakt, że wychodząc z pracy pójdziemy na siłownię, a nie do domu na kanapę już jest krokiem w stronę lepszej kondycji pleców i stawów.

Mobilność

Dużą bolączką wielu ludzi cierpiących na bóle pleców czy stawów jest bardzo osłabiona mobilność. Mobilność to nic innego jak zakres ruchu danego mięśnia i stawu. 2/3 populacji nie są w stanie zrobić pełnego przysiadu z prostymi plecami. Gdzie nasi przodkowie potrafili to bez mrugnięcia okiem ponieważ w taki sposób załatwiali swoją „drugą” potrzebę fizjologiczną. To dowód na to, że jesteśmy bardzo zaniedbani pod tym względem. Naukowcy uważają, że przy dzisiejszym trybie życia człowiek powinien zacząć pracować nad mobilnością od 15 roku życia już do końca życia aby jego postawa była odpowiednia. Praca nad mobilnością przed i po treningu pozwoli Ci pozbyć się bólów mięśniowych a czasami nawet reumatycznych.

Stabilizacja i siła fizyczna

Siłownia jest doskonałym lekiem na problemy z mięśniami mniej używanymi na co dzień. Często spotykamy się z problemem, że ktoś dźwignie coś ciężkiego i mówi „Ja nie mogę dźwigać, bo mnie plecy bolą”. Jest to BŁĄD. Jeżeli po dźwiganiu taką osobę bolą plecy, zwłaszcza młodą to znak, że plecy są słabe! A siłownia będzie doskonałym lekiem na taką przypadłość. Jeżeli poprawimy swoją siłę, pozwoli to naszemu ciału czuć się stabilniej co w konsekwencji poprawi naszą sprawność ruchową.

Pozostałe