Siłownia 

Zdrowy tryb życia

Każda aktywność fizyczna wykonywana z głową jest dobra dla naszego ciała i organizmu. Jedynie wtedy kiedy wchodzimy na wyższy poziom treningów, warto pamiętać o tym, że wraz z nimi musi poszerzać się nasza wiedza na temat ciała i tego co jest dla nas najlepsze.

Trening

Nasz trening powinien być rozpisany w taki sposób, aby rozwijał całe ciało równomiernie, nie tylko objętość mięśni, ale też ich wytrzymałość oraz kondycję całego ciała.
Dla osoby początkującej najlepszym treningiem na początek będzie trening FBW. Jest to trening, w którym na jednej sesji treningowej ćwiczymy całe ciało. Wiele ludzi robi błąd, ponieważ zaczynają od treningów dzielonych, gdzie używają kilku ćwiczeń po kilka serii na jeden mięsień i przetrenowują ten mięsień. Na poziomie początkującym aby było widać pierwsze efekty naprawdę nie trzeba dużo. Wystarczy po kilka dobrze wykonanych serii.

Technika ćwiczeń

Technika ćwiczeń jest bardzo trudna do nauczenia. To nie jest tak, że wystarczy położyć się na ławeczce i wykonać kilka ruchów sztangą. Warto popatrzeć sobie w internecie jak wykonuje się dane ćwiczenie a potem na samej siłowni zapytać kogoś bardziej doświadczonego o rady. Na siłowniach jest często trener, który powinien podejść i pomóc nie biorąc za to pieniędzy, bo jego obowiązkiem jest dbanie o bezpieczeństwo osób trenujących. Najłatwiej jest nauczyć się techniki od kilku zasad, które nigdy się nie zmieniają:

  • plecy proste
  • brzuch i wszystkie mięśnie stabilizujące napięte
  • głowa ułożona jako przedłużenie kręgosłupa

Pozostałe