Siłownia 

Zdrowa siłownia

Aby chodzenie na siłownie przyniosło odpowiednie rezultaty, musimy też dobrze i zdrowo jeść. Jest takie znane motto: „Ta godzina na siłowni jest ważna, ale pozostałem 23 godziny z doby są tak samo ważne”.
Siłownia i dieta to nierozłączny element.

Zminimalizować używanie w kuchni cukru i oleju

Jest to podstawowa zasada, jeżeli chcemy być zdrowi a do tego nie zapychać swojego żołądka masą niepotrzebnych kalorii. Jeżeli mamy już ochotę na słodzony napój warto wtedy kupić sobie napój typu „ZERO”, badania wykazują, że słodziki stosowane w tych napojach są jak najbardziej zdrowe a nie mają kalorii. Do słodzenia herbaty można zastosować ksylitol.
Zamiennikiem oleju, jeżeli chcemy smażyć na przykład omlety jest spray do patelni.

Warzywa i owoce

Jeżeli Twoim celem jest robienie masy mięśniowej, warzywa w Twojej diecie powinny gościć przede wszystkim dla witamin, których potrzebują Twoje stawy, mięśnie i ścięgna aby działały odpowiednio. Jeżeli natomiast chcesz się odchudzać warzywa mają pełnić funkcję zapełniacza. Miska warzyw potrafi mieć 200kcal, która zapcha się na kilka godzin. Biorąc pod uwagę że 200kcal z ryżu to nie jest nawet jedna torebka to naprawdę jest kolosalna różnica. Owoce jako przekąska też jak najbardziej wchodzą w grę. Jednak tutaj już musimy uważać, ponieważ owoce mimo wszystko mają swoje kilo kalorie i nie możemy jeść ich w nieskończoność.

Zbilansowana dieta

Dieta powinna być bogata w białka, odpowiednie tłuszcze i odpowiednią ilość węglowodanów, jednak białko przede wszystkim. 1 gram białka posiada tylko 4kcal, gdzie 1 gram tłuszczu lub węglowodanów ma tych kilo kalorii aż 9. Dieta bogata w białko pozwoli zjeść objętościowo więcej, a posiadać ogólnie mniej kalorii.

Pozostałe