Fit 

Zdrowy tryb życia – na czym polega?

Zwrot zdrowy tryb życia słyszał prawdopodobnie każdy z nas. Słyszmy o nim w radiu, w telewizji, w filmach, książkach i rozmowach między znajomymi i współpracownikami. Czy jednak zastanawialiśmy się kiedyś głębiej na czym on polega?

Podstawy zdrowego trybu życia

O głównym założeniach zdrowego trybu życia słyszał prawdopodobnie każdy. W dużym uproszczeniu chodzi oczywiście o odpowiednią dietę, z której wyeliminowany zostaje cukier, fast foody i inne niezdrowe produktu, oraz na zwiększeniu dziennej dawki aktywności fizycznej.
Osoba którą można nazwać żyjącą zdrowo, je słodycze bardzo rzadko albo wcale, pamięta o spożywaniu warzyw i owoców, a także uprawia jeden albo i więcej sportów. Jednak nie tylko na tym polega zdrowy tryb życia.

Kluczem do zdrowia jest umysł

Wszystkie powyższe założenia są jak najbardziej prawdziwe i należy je uskuteczniać, jednak nie można całkowicie opierać na nich swojego życia. Są one zaledwie solidnymi podstawami do dalszego budowania.
Na zdrowych fundamentach powinna stanąć solidna mentalna budowla, którą da się uzyskać poprzez zadbanie o swój stan psychiczny.
Jedyną drogą ku temu jest znaczne przebudowanie swojego życia i wyeliminowanie z niego w jak największym stopniu sytuacji stresogennych. Stres i napięcie nerwowe są takimi samymi zagrożeniami, jak cukier i niezdrowe jedzenie.
Doskonale w tym celu sprawdzają się rożnego rodzaju pasję. Czynności, które z pozoru wykonywane są bez żadnego większego celu. Nie idą za nimi pieniądze, uznanie lub tężyzna fizyczna. Dają jednak bezcenne wartości dodane do zdrowego trybu życia.

Pozostałe