Fit 

Jakie składniki odżywcze warto dostarczać do organizmu?

Dobre zdrowie ma bezpośredni wpływ na nasz stan psychiczny jak również i fizyczny. Dlatego tak ważne jest żeby dbać o nie kompleksowo. Znajomość własnego organizmu jest przy tym pomocna, ponieważ znacznie szybciej można zauważyć wszelkie nieprawidłowości i niepokojące zmiany. W trosce o dobry stan zdrowia najważniejsze jest to, aby dostarczać do organizmu wszelkie niezbędne składniki odżywcze. To one są odpowiedzialne za prawidłowy rozwój organizmu oraz za jego funkcjonowanie.

Składniki odżywcze w większej mierze dostarczamy do organizmu wraz z pożywieniem. W przypadku wystąpienia ich niedoborów warto sięgnąć po suplementy diety. Dzięki nim można w szybki, prosty i przede wszystkim bezpieczny sposób uzupełnić dane braki. Jedną z firm zajmujących się produkcją suplementów jest Skotan. W swojej ofercie mają przede wszystkim produkty zawierające kwasy omega 3, 6 i 9. Są one kombinacją oleju lnianego, z wiesiołka, z czarnej porzeczki oraz z ogórecznika. Co ważniejsze nie zawierają konserwantów, dzięki czemu są bezpieczne dla zdrowia.

Bardzo ważne jest to, aby estry omega 3, 6 i 9 były w organizmie w odpowiednich ilościach. To one w dużej mierze odpowiadają za prawidłowy rozwój mózgu, wzroku jak również i układu nerwowego. Zapewniają także naturalną ochronę organizmu, dzięki czemu zmniejszają ryzyko wielu chorób. Wspomagają także krążenie krwi oraz przemiany metaboliczne. Można je podawać osobom w każdym wieku, zarówno osobom starszym jak i dzieciom w okresie płodowym. Są istotne dla funkcjonowania organizmu.

Pozostałe