Fit 

Jak żyć zdrowo?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korelacji trybu życia ze swoim stanem zdrowia, który może przełożyć się na bardziej lub mniej komfortową starość. Z tego powodu wielu z nas chce wprowadzić nowe zasady w swoim życiu, tak aby były one bardziej pozytywne dla ciała. Od czego warto jest zacząć?

Na początek dieta

Przyjmuje się, że dieta odpowiada za około 70% sukcesu w zrzucaniu wagi podczas odchudzania. Jest to liczba, która powinna unaocznić jak duże znaczenie tkwi w tym co jemy.
Prowadząc zdrowy tryb życia powinno się przede wszystkim zrezygnować ze spożywania pokarmów zawierając nadmierne ilości cukru. To właśnie słodycze i znajdujący się w nich cukier w główniej mierze odpowiada za pogorszenie się stanu zdrowia. Niezwykle negatywnie wpływa on nie tylko na stan uzębienia, ale przede wszystkim na wagę, a ta z kolei przekłada się na całe ciało.
Zbyt duża waga jest obciążeniem dla układu pokarmowego, oddechowego, krążeniowego i kostnego. W zauważalny sposób pogarsza ona komfort życia, a nawet je skraca.

Życie w ruchu

Zdrowy tryb życia, to ten prowadzony aktywnie. Jednak nie w sensie zawodowy, które jest bogate w sytuacje stresogenne, niemające nic wspólnego ze zdrowiem, a w sensie sportowym.
Jakakolwiek aktywność fizyczna ma ogromne przełożenie na stan naszego ciała ale i umysłu. Regularnie ćwicząc na siłowni, biegając, jeżdżąc na rowerze lub wykonując jakąkolwiek inną aktywność fizyczną, powodujemy aktywowanie określonych partii mięśni, co buduje ich tężyznę, ale również poprawia działanie układów krwionośnego i oddechowego.

Pozostałe