Fit 

Jak prowadzić zdrowy tryb życia?

Wraz z pewnym wiekiem przychodzi taka chwila, gdy rodzi się w człowieku chęć porzucenia dotychczasowego niezdrowego sposobu życia i zastąpienia go całkowicie odmiennym, zdrowszym, naturalniejszym i lżejszym stylem prowadzenia dnia. Niestety wraz z tymi zamiarami rzadko kiedy idzie stosowna wiedza i z tego powodu popełniane są liczne błędy.

Absolutne podstawy

Zdrowy tryb życia to przede wszystkim ruch. Codzienna aktywność fizyczna nie tylko poprawia w znacznym stopniu zdrowie i funkcjonowanie całego organizmu ale również, a może przede wszystkim wpływa pozytywnie na stronę mentalną człowieka.
Ludzkie ciało po intensywnym wysiłku nagradza człowieka kopem hormonów, które sprawiają, że człowiek po prostu czuje się lepiej. Rozpoczęcia dnia w ten sposób ustawia go do samego wieczora, a jest to bardzo ważne, ponieważ większa część zdrowego trybu życia siedzi nam w właśnie w głowie.

Jelita drugim mózgiem

Nie mniej ważne od codziennych ćwiczeń i ruchu jest to, co dostarczamy do naszego organizmu w formie pokarmu. Zdrowy tryb życia nie musi jednak polegać na rygorystycznej wegańskiej lub wegetariańskiej diecie. Spożywanie zwierząt lub produktów pochodzenia zwierzęcego jest całkowicie osobistą sprawą.
Nie dotyczy to jednak produktów z natury niezdrowych, w których główne skrzypce gra cukier. Z tego powodu niepolecane są zarówno wszelkiego rodzaju słodzone napoje, fast foody, ale również zwykłe słodycze. Chwilowa przyjemność jaka towarzyszy ich spożywaniu jest całkowicie niewspółmierna ze stratami w zdrowiu do których doprowadzają.

Pozostałe