Inne 

Czym różnią się naturalne kosmetyki od tradycyjnych?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co jada i z jakich produktów korzysta. Ważne są aspekty ekologiczne i zdrowotne. Na rynku coraz częściej spotkać można kosmetyki naturalne, które polecane są przez dermatologów i kosmetologów. Takich kosmetyków używać można często już w dzieciństwie, a są bezpieczne również dla alergików. Czym różnią się one od tradycyjnych produktów i dlaczego warto je wybrać?

Skład kosmetyków naturalnych

Czego nie znajdziemy w składzie takich kosmetyków?

  • silnych konserwantów, czyli parabenów,
  • sls-ów, czyli silnych środków czyszczących,
  • silikonów,
  • żadnej chemii,
  • substancji pochodzenia odzwierzęcego.

Kosmetyki naturalne w składzie posiadają jedynie substancje roślinne. Najczęściej są to silnie skoncentrowane wyciągi z roślin pochodzących z upraw ekologicznych. Mówi się, że im krótszy skład kosmetyków, tym lepiej to o nich świadczy.

Dlaczego takie kosmetyki są dla nas lepsze?

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na to, że kosmetyki naturalne mają silne i skoncentrowane działanie na skórę. Substancje, które w nią wnikają i znajdują się później w naszym krwiobiegu są całkowicie naturalne i nieszkodliwe. Nie wprowadzamy do organizmu niebezpiecznej chemii, która nie tylko uczula, ale również może powodować wiele chorób i schorzeń. Warto więc zdecydować się na wybór takich kosmetyków, tym bardziej, że ich ceny wcale nie są wygórowane. Często można je kupić nawet taniej, niż popularne kosmetyki z drogerii. Są one też coraz łatwiej dostępne.

Pozostałe