Inne 

Jak powstają hemoroidy?

To nieprzyjemne, wstydliwe dla większości ludzi schorzenie dotyka w tej chwili już co drugiego Polaka. Trudno się jednak temu dziwić, ponieważ sami sobie pracujemy na taki stan rzeczy. Żylaki odbytu powstają na skutek prowadzenia złego trybu życia, w którym przeważa siedzenie i kiepska dieta. Jeśli nasze pożywienie jest ubogie w błonnik, warzywa i owoce, a jedyne, co dostarczamy sobie regularnie, to stres to nie oczekujmy cudów. Jeśli chcemy się leczyć, chociażby objawowo, to zastosujmy czopki Ruskorex, które pozwolą na odczucie praktycznie natychmiastowej ulgi.

Jak zapobiegać hemoroidom?

Aby guzki krwawnicze nie pojawiły się właśnie u nas, musimy przede wszystkim zadbać o cały swój styl życia, ponieważ mamy je tylko jedno i trudno będzie je naprawić, jeśli będziemy je przez większość czasu niszczyć. Nasz dieta powinna być regularna, bogata w błonnik, warzywa i owoce – to podstawa, bez której nie ma mowy o dbaniu o siebie. Poza tym musimy zacząć spacerować lub prowadzić jakąkolwiek inną aktywność, która pozwoli na oderwanie nas od krzesła, fotel, czy też wiecznie odpalonego komputera i telefonu. Bardzo istotna jest również dbałość o higienę intymną, której zaniedbanie może prowadzić do nieprzyjemnych powikłań schorzenia.

Ruskorex – jak czopki mogą pomóc?

Pierwszą pomocą w zewnętrznych żylakach odbytu są maści i czopki, które nie dosyć, że działają przeciwbólowo, to pomagają również znacznie zmniejszać obrzęk bolących guzków krwawniczych. Stosowanie zarówno czopków, jak i maści od jednego producenta daje zdecydowanie szybszy rezultat, dlatego zawsze należy się starać kupować komplet. Maść zadziała mocno miejscowo, natomiast czopki dzięki stopniowemu rozpuszczaniu się będą działały delikatniej, ale w dłuższej perspektywie to one nam właśnie pomogą.

Pozostałe