Inne 

Napoje sodowe we własnym domu – pora poszerzyć swoje horyzonty!

Nieco niepokojący jest fakt, że wiele osób, nawet tych, które uważają się za osoby o wyrafinowanych gustach kulinarnych, przykłada bardzo małą uwagę do tego, jakie napoje spożywają w ramach swojej codziennej diety. Zwykły ekspres do napojów gazowanych pozwala cieszyć się samodzielnie przygotowaną wodą sodową – jest to doskonała opcja dla osób, które cenią sobie własne zdrowie, preferując przy tym napoje o nieco ciekawszych walorach smakowych niż zwykła mineralka!

Czy urządzenie do napojów gazowanych obsługuje jedynie wodę?

Ogólnie rzecz biorąc, ekspres do napojów gazowanych powinien być stosowany wyłącznie ze zwyczajną wodą. W przeciwnym razie musimy liczyć się z możliwością zanieczyszczenia bądź uszkodzenia jest poszczególnych elementów, co nie tylko prowadzi do znacznego obniżenia funkcjonalności urządzenia, ale może także kompletnie je zniszczyć, prowadząc do rozwoju bakterii lub fizycznie nadwyrężając jego części. Napoje mogą jednak zostać urozmaicone już po procesie gazowania wody, dodając do nich specjalnych syropów smakowych, soków owocowych i innych dodatków, dzięki którym nabiorą nieco charakteru! Najlepszy ekspres do napojów gazowanych znajdziecie u producenta.

Jak przygotować ciekawe napoje gazowane krok po kroku?

Jeśli planujemy dodać do swojego napoju coś więcej, warto jest ustawić ekspres do napojów gazowanych na wyższą moc, gdyż woda sodowa zostanie nieco rozcieńczona. Wtedy, można zmiksować ją z sokiem, najlepiej stuprocentowym, a także specjalnymi syropami. Napoje takie zaleca się silnie schłodzić, a także na bieżąco kosztować w celu ustalenia optymalnych proporcji zastosowanych składników. Jeśli włoży się w to nieco pracy, doskonałe efekty są gwarantowane!

Pozostałe