Inne 

Pod czym śpi maluch w pierwszych miesiącach życia?

Pierwsze miesiące życia to czas, kiedy najbezpieczniej i dziecko i my będziemy się czuli, jeśli przygotujemy mu do spania śpiworek. To najbezpieczniejszy sposób, który sprawi, że po pierwsze dziecko nie będzie się w nocy odkrywać, a po drugie skutecznie zapobiega uduszeniu maluszka, bo nie może on sobie włożyć go na głowę. Dopiero później przyjdzie czas na fantazyjną pościel i kocyki bawełniane.

Śpiworek do łóżeczka, a co do wózka?

O ile w łóżeczku malucha śpiworek jest najbezpieczniejszy, na wiosenne i letnie dni, kiedy będziemy spacerować z gondolą po pełnym słońcu już nie tak dobrze się sprawdzi. Na spacery w ciepłe dni znacznie lepiej wybrać kocyki bawełniane lub kocyki dzianinowe. Oba rodzaje skutecznie przepuszczają powietrze nie pozwalając maluchowi nadmiernie się pocić, a to bardzo ważne zwłaszcza na początku życia i w miesiącach letnich. Kilkutygodniowy maluch niewiele jeszcze umie i niestety nie będzie potrafił samodzielnie się odkryć, nawet jeśli będzie mu bardzo gorąco. O to musi zadbać mama lub opiekun. W gondoli może sprawdzić się też zwykła tetrowa pieluszka, jeśli jest naprawdę gorąco, co więcej maluch wcale nie musi się nią przykrywać, może wybrać ją do przytulenia się i też będzie się wówczas czuł bezpieczny.

Kocyki bawełniane i kołderki na okres po niemowlęcy

Zanim jeszcze zdecydujemy się kupić naszemu dziecku prawdziwą pościel z poszewką, mamy taki okres gdzieś między pół roku, a drugim rokiem życia, kiedy w dziecięcym łóżeczku najlepiej sprawdzą się kocyki bawełniane. Na pościel maluch jeszcze jest za mały, zresztą często śpi jeszcze w łóżeczku ze szczebelkami, gdzie pościele – nawet te dla najmłodszych mogą być za duże. Stąd najlepszym pomysłem jest właśnie kocyk. Warto zadbać by bawełna, z której został wykonany była maksymalnie delikatna i lekka tak, by nie zaburzała snu dziecka.

Pozostałe