Inne 

Co może powodować bezsenność?

Pewnie nieraz spotkaliśmy się z osobą, która miała problemy ze snem – w zasadzie takie rzeczy się zdarzają i do tego typu problemów należy podejść bardzo spokojnie i bez paniki. Gdy udamy się do lekarza to zapewne dostaniemy jakieś leki, a najważniejsze tutaj jest w pierwszej kolejności znalezienie przyczyny problemów ze snem. W zasadzie można powiedzieć, że bez tego przyjmowanie jakichkolwiek leków nie ma żadnego sensu.

Jakie mogą być przyczyny problemów ze snem?

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach bezpośrednich przyczyn problemów ze snem jest bardzo dużo, a jedną z najczęstszych i najbardziej rozpowszechnionych jest stres. Na dzień dzisiejszy sporo się stresujemy i właśnie przez to często nie potrafimy zasnąć. Dobry sposób na uspokojenie się to picie różnego rodzaju ziół. Co więcej bardzo często osoby, które cierpią na depresję mają problemy z bezsennością. Tutaj jest doskonały przykład tego, że nie zawsze bezsenność jest przyczyną sama w sobie, bo tak jak tutaj było wspomniane niektórzy mogą nie umieć spać np. przez depresję czy też jakieś inne choroby psychiczne. Mogą to być jeszcze zaburzenia lękowe, nerwica lub jakieś natrętne myśli.

Dlaczego tak ważny jest właściwy poziom melatoniny w organizmie?

Raczej mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że bezsenność może występować przez to, że w organizmie czegoś nam brakuje. Doskonałym przykładem są braki melatoniny, a więc substancji, która występuje naturalnie w naszym organizmie. W pewnym wieku niestety poziom wydzielania tego hormonu może się obniżać, a co za tym idzie możliwe są właśnie problemy ze snem. Jednak nie tylko sam wiek może być bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy, bo trzeba również zaliczyć do tego nadmierny stres czy też nieregularny tryb życia. Jeśli faktycznie jest to podłoże naszego problemu to wystarczy kupić sobie naturalną melatoninę w tabletkach i regularnie przyjmować – jednak powinna być ona jak najwyższej jakości, jeśli chcemy zobaczyć jakiekolwiek efekty z jej stosowania.

Pozostałe