Inne 

Jak wybrać klej do granitu?

Jak doskonale wiemy na świecie jest bardzo wiele materiałów, które wykorzystuje się do produkcji różnego rodzaju przedmiotów. Co więcej użytkuje się i korzysta się z nich na co dzień, a przykładem jest granit, czyli jeden z najtwardszych kamieni. Gdzie się go wykorzystuje? Chyba najlepszym przykładem są groby oraz kamieniarstwo czy zdobienie architektury.

Jaki klej do granitu wybrać?

Jednak czasami, aby wykonać coś z granitu niezbędne jest połączenie ze sobą kilku elementów. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, ponieważ trzeba zastosować w tym celu specjalny klej do granitu. Co prawda nie jest to nic nadzwyczajnego, bo tego typu klej możemy kupić w większości marketów budowlanych, ale trzeba wiedzieć, który z nich wybrać. Wiele osób zwraca przede wszystkim uwagę na cenę, a powinniśmy wiedzieć, że raczej nie powinien być to główny wyznacznik. Często cena idzie w parze z jakością, a więc opłaca się zapłacić nieco więcej.

Rodzaje klejów do granitu

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych znajdziemy wiele rodzajów klejów do granitu i właśnie z tego względu możemy mieć spory problem z dokonaniem ostatecznego wyboru. Jak się okazuje najlepsze są kleje dwuskładnikowe. Posiadają one w swoim składzie żywicę epoksydową. Dzięki temu kleje te odporne są na działanie wielu środków chemicznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Jak zatem się domyślamy nawet jak taki klej ma kontakt z jakąś substancją ro w zasadzie nie ma takiej możliwości, aby dwa elementy się od siebie odkleiły. Co więcej po całkowitym wyschnięciu taki klej staje się na tyle twardy, że w zasadzie nie ma takiej możliwości, aby w jakikolwiek sposób go uszkodzić. Takie uszkodzenie bardzo często może spowodować to, iż połączenie dwóch elementów nie będzie już tak mocne. Na sam koniec powiedzmy sobie o tym, że żywiczna kleje do granitu charakteryzują się stosunkowo krótkim czasem schnięcia co bez wątpienia jest sporą ich zaletą, gdyż nie musimy długo czekać na całkowite połączenie elementów.

Pozostałe