Omawiamy zastosowanie pomp szlamowych
O różnych możliwościach zastosowania pomp szlamowych i ich możliwościach przekonały się osoby, które choć raz znalazły się na trenach dotkniętych powodzią lub podtopieniami. Szybkie wypompowanie wody z pomieszczeń pozwala na ocalenie chociaż części dobytku.
Czym są pompy szlamowe?
Pompy szlamowe to specjalistyczne pompy przystosowane do wypompowywania wody o dużym zanieczyszczeniu piaskiem, mułem, żwirem, a nawet gałęziami (wyposażone są w dodatkowe rozdrabniacze).
Pompy szlamowe są urządzeniami o dużych możliwościach. Te mniejsze do zastosowań domowych mogą wypompować od 6000 do 20000 litrów wody na godzinę, te większe nawet 1500 l na minutę. To rzeczywiście imponująca wielkość.
Pompy szlamowe nie są tanie, choć ich cena amortyzuje się w czasie wieloletniego użytkowania, dlatego do oczyszczenia studni lub niewielkiego zbiornika wodnego w ogrodzie, bardziej opłacalne jest wypożyczenie pompy.
Jakie są rodzaje pomp szlamowych?
Głównym kryterium podziału jest sposób zasilania:
• Pompy elektryczne mają ograniczone możliwości ze względu na długość kabla oraz wydajność.
• Motopompy szlamowe, czyli pompy zasilane paliwem, posiadają znacznie lepsze parametry wydajnościowe. Wśród nich są pompy zanurzeniowe (niezatapialne), które mogą pracować w trudnych warunkach terenowych i nie wymagają bezpośredniej obsługi.
Więcej o pompach szlamowych możecie znaleźć na stronie wypożyczalni. W razie dodatkowych pytań najlepiej skontaktować się z pracownikami Ponako.
Zastosowanie pomp szlamowych
Największe zastosowanie pompy szlamowe mają w okresie powodzi, dlatego znajdują się na wyposażeniu każdej jednostki Straży Pożarnej. Bardzo często korzystają z nich także