Inne 

Czy na sprzedaży złomu można zarobić?

Skup złomu to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Pozwala ono na uzyskanie dodatkowej gotówki w krótkim czasie. Sprzedać można nie tylko stal, ale również różnego rodzaju metale kolorowe. Zarobek jaki można uzyskać na sprzedaży złomu metali zależy oczywiście od rodzaju sprzedawanych materiałów.

Na jakich metalach można zarobić?

Zarobić można zdecydowanie na sprzedaży każdego rodzaju metalu, a skup złomu przyjmuje najczęściej bardzo ich dużą różnorodność. Warto jednak pamiętać, że za niektóre metale można dostać większą kwotę niż za inne. Z drugiej strony, ten najtańsze są zazwyczaj najłatwiej dostępne, a więc można uzyskać ich największą ilość. Tak na przykład sprzedaż większości gatunków stali i złomu aluminiowego w Miliomet może być opłacalna, mimo że skup złomu nie zapłaci wielkiej kwoty za kilogram. Metale bardziej cenne, ale trudniej dostępne to:

  • miedź,
  • niektóre gatunki stali,
  • cyna,
  • stopy, takie jak mosiądz i brąz,
  • metale rzadkie (znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, skup złomu może zaoferować za nie wysokie kwoty),
  • metale szlachetne.

Jakie ceny uzyskuje się za różne metale – czy sprzedaż złomu się opłaca?

Jak już wspomniano cena zależna jest od konkretnego metalu, ale również jego rodzaju – na przykład konkretnej zawartości surowca w danym materiale. Tak na przykład elementy konstrukcyjne wykonane z samego aluminium są nieco droższe, niż aluminium powlekane różnego rodzaju laminatami i innymi materiałami. W przypadku metali droższych, na przykład cyny – cena waha się pomiędzy kilkanaście, do stu złotych za kilogram. Sprzedaż złomu jest więc zajęciem potencjalnie dochodowym, należy jednak mieć dostęp do pewnych jego źródeł.

Pozostałe